अष्ट्रेलिया अवार्डस् को निवेदन दिने मिती थपियो

कोरोना भाईरसको प्रकोपका कारण अष्ट्रेलिया सरकारले घोषणा गरेको अष्ट्रेलियामा पढ्न, बस्नकालागी नेपाली विद्यार्थीलाई दिन लागिएको छात्रवृत्तिको निवेदन दिने अन्तिम समय पर सरेको छ। नेपालमा रहेको अष्ट्रेलियाको राजदूतावासले नयाँ  छात्रवृत्तिको निवेदन दिने अन्तिम दिन ३० जुन रहेको जनाएको छ। यसले नेपालमा जारी लकडाउन र छात्रवृत्तीका लागी आवश्यक प्रक्रिया पुरयाउनका लागी समय नपुगेका विद्यार्थीहरूको लागी छात्रवृत्तिमा सहभागी हुनको लागी थप समय मिल्ने भएको छ।

कोरोना भाईरसको प्रकोपका कारण जारी लकडाउनको कारण अंग्रेजी भाषाको दक्षता सावित गर्ने परिक्षा समेत रोकिएको अवस्थामा भएको समयावधी थपले विद्यार्थीलाई प्रक्रियामा सहज हुनेछ। अष्ट्रेलियामा स्नातकोत्तर तहमा अध्ययन गरेर अन्तर्राष्ट्रिय विश्वविद्यालयको शैक्षिक अनुभव लिन चाहने विद्यार्थीहरूका लागी अष्ट्रेलिया  सरकारले हवाइ टिकट, बसोबासको खर्च, बीमा साथै सबै शैक्षिक शुल्क सहितको अष्ट्रेलिया अध्ययनको अवसर वार्षिक रूपमा दिँदै आएको छ। ‘अष्ट्रेलिया अवार्डस्’को  २०२१ को संस्करण मार्फत नेपाली विद्यार्थीलाई अष्ट्रेलियामा स्नातकोत्तर तहमा अध्ययनका लागि यस वर्ष पनि छात्रवृत्तिको अवसर खुलेको थियो। अष्ट्रेलियाले ‘अष्ट्रेलिया अवार्डस्’ मार्फत नेपाल लगायत दक्षिण तथा पश्चिम एशियाका मुलुकका विद्यार्थीका लागी यसखालको अवसर दिने गर्दछ।

अष्ट्रेलियामा स्नातकोत्तर अध्ययनका लागि दिने यसखालको छात्रवृत्ति प्राप्त गर्नका लागि व्यवसायिक तथा व्यक्तिगत दक्षता साथै राम्रो शैक्षिक योग्यता आवस्यक पर्दछ। अष्ट्रेलियामा बस्ने र पढ्ने अवसरका लागि छात्रवृत्ति वितरणमा नेपालको विकास र परिवर्तनमा सकारात्मक छाप छोड्न सक्ने सम्भावनालाई पनि प्रमुख प्राथमिकताका साथ हेर्ने गरिन्छ। नेपालमा ‘अष्ट्रेलियन अवार्डस्’का लागि महिला, अपांगता भएका तथा सिमान्तकृत वर्गलाई प्राथमिकतामा राख्ने गरिएको छ।

विद्यार्थीलाई छात्रवृत्ति प्रक्रियामा सघाउन र थप जानकारी दिनका लागी नेपालमा रहेको अष्ट्रेलियाको राजदूतावासले अंग्रेजी पात्रोको मे महिनाको  ८ र २२ साथै जुन महिनाको ५ र १५ तारिखका दिन वेविनार गर्ने भएको छ।

अष्ट्रेलिया अवार्डस् र यसका छनौटको प्रक्रिया ’boutमा थप जान्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस्।

 

नेपाली विद्यार्थीहरूका लागी उपलब्ध हुने अष्ट्रेलिया अवार्डस् तथा अन्य अष्ट्रेलियाका छात्रवृत्तिहरूका ’boutमा जानकार रहनका लागी नेपालीपेज र नेपालीपेजको फेसबुकमा रहेको ‘नेपलिज ईन सिड्नी‘ फेसबुक समुहमा जोडिनुहोस्।

NAATI CCL Nepali

यो पनि पढ्नुहोस्

अत्यावश्यक नभई दूतावास नआउन अनुरोध - NepaliPage

अत्यावश्यक नभई राजदूतावास नआउन अनुरोध

अष्ट्रेलियामा रहेको नेपाली राजदूतावासले अत्यावश्यक काम नभई दूतावास नआउन अष्ट्रेलियामा रहेका नेपालीलाई अनुरोध गरेको छ। …

जवाफ लेख्नुहोस्

तपाईंको ईमेल ठेगाना प्रकाशित हुने छैन । आवश्यक ठाउँमा * चिन्ह लगाइएको छ