५ डलरको नोटलाई लिएर हंगामा

५ डलरको नोटलाई लिएर हंगामा
रिजर्ब बैंक अफ अष्ट्रेलियाले मंगलबार सार्वजनिक गरेको नयाँ ५ डलरको नोट। तस्विर: रिजर्ब बैंक अफ अष्ट्रेलिया

 

रिजर्ब बैंक अफ अष्ट्रेलियाले नयाँ ५ डलरको नोट सार्वजनिक गरेपछी सामाजिक संजालमा हंगामा सृजना भएको छ। मंगलबार बैंकले १ सेप्टेम्बरबाट प्रचलनमा आउने नोटको डिजाईन सार्वजनिक गरेको हो।

नयाँ नोटमा रहेको रानी एलिजावेथको फोटो, पार्लियामेन्ट हाउस साथै नयाँ राखिएका चरा र पहेंलो रंगको एक प्रकारको जिवाणुको तस्वीर धेरैलाई मन परेको छैन। अष्ट्रेलियामा पहिलो पटक ५ को नोट अष्ट्रेलियन पाउन्डको रूपमा सन् १९६७ मा छापिएको थियो। पछी यसलाई डलरको रूपमा छाप्न थालिएको हो।

नयाँ नोटको डिजाइन सार्वजनिक भएपछी विहान देखी सामाजिक संजालमा नोटको डिजाइनलाई लिएर हंगामा सुरू भएको थियो। मानिसहरूले यो नयाँ डिजाइन मन पराएका छैनन्। रानीको तस्वीर उनी ९० वर्ष पुग्न लाग्दा पनि उही पुरानै युवा समयको छ। धेरैले यो नयाँ नोटलाई बकबास भनेका छन्। धेरैले फोटोसप सफ्टवेयरको प्रयोग गरे नोटलाई फरक फरक रूपमा प्रस्तुत पनि गरेका छन्। हेर्नुस ट्वीटरमा नोटका बारेमा भएका कुराकानी।

 

 

 

 

 

 

 

५ डलरको नोटमा रहेको रानी एलिजावेथको तस्वीरलाई लिएर गरिएको एक टिप्पणी

NAATI CCL Nepali

Check Also

अष्ट्रेलियामा करोडपति सपना !

पछिल्लो समय नेपालीहरू ‘एमवे’ र ‘एसीएन’मा कस्सिएर लागेका छन्। ‘एमवे’ र ‘एसीएन’मा लाग्ने नेपालीको संख्यामा उल्लेख्य रूपमा विद्यार्थीहरू पनि छन् जो शारिरीक परिश्रम पर्ने कामको बिकल्पमा यो नेटवर्क मार्केटिंगले वार्षिक १ लाख ५० हजार डलर सम्म कमाइने मिठो सपनामा छन्। र त्यसैको चक्करमा ५०० डलर खर्चेर सदस्य बन्दै आफ्नो लगानी उठाउन आफ्ना साथीभाई अनि आफन्तलाई यसमा लगाउन कम्मर कसेर लागेका छन्।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *