पूर्वपतिले स्वीकारे नेपाली युवतीको हत्या

गत अक्टोबर ८ मा वेलायतमा हत्या भएकी नेपाली युवतीका पूर्वपतिले हत्या गरेको स्वीकार गरेका छन्। बेलायती प्रहरीले ३० वर्षका हफिज शरिफले नेपाली युवती सुभेक्षा बुढाथोकीको उनकै घर बार्थोलोम्यू स्ट्रीट, हाईफील्ड्स, लेस्टरमा हत्या गरेको स्वीकार गरेको जनाएको छ। तीन बच्चाकी आमा बुढाथोकीलाई शरिफले तीन बच्चाहरूको अगाडी नै धारिलो हतियारले पटक पटक प्रहार गरेका थिए।

पूर्वपतिले स्वीकारे नेपाली युवतीको हत्या - NepaliPage
बुढाथोकीका पूर्वपति शरिफ। तस्वीर: लेस्टरशायर प्रहरी

फातिमाको नामले समेत चिनिने बुढाथोकीको मृत्यु घटनास्थलमा नै भएको थियो। प्रत्यक्षदर्शीहरूको वयानको आधारमा लेस्टरशायर प्रहरीले घटनास्थलको मुचुल्का तयार पार्दै बुढाथोकीको पूर्वप्रेमी शरिफलाई सो बिभत्स हत्याको जिम्मेबार ठानेको थियो। हत्यारा आशंकित शरिफ घटना लगत्तै फरार भएका थिए। अहिले कुनै स्थायी ठेगाना नभएका शरिफलाई प्रहरीले घटनाको दुई दिन पछी कोभन्टलीबाट पक्राउ गरेको थियो। लेस्टरशायर प्रहरीले बुढाथोकीको हत्याले उनका छिमेकीहरू शोकमा परेको बताएको छ, उनी आफ्नो छिमेकमा परिचित र चिन्ने जतिले मन पराएकी युवती थिईन।

पूर्वपतिले स्वीकारे नेपाली युवतीको हत्या - NepaliPage
पूर्वपतिद्वारा हत्या भएकी नेपाली युवती सुभेक्षा बुढाथोकी, जो फातिमाको नामले पनि चिनिईन्थिन। तस्वीर: लेस्टरशायर प्रहरी

घरबासको ठेगाना नभएका शरिफले शुक्रबार अदालत (लेस्टर क्राउन कोर्ट)मा आफूले बुढाथोकीको हत्या मादक पदार्थ र कोकिनको नशामा रहँदा भएको झगडामा गरेको स्वीकार गरेको प्रहरीले बताएको छ। घटनाको छानबिनको नेतृत्व गरेका अनुसन्धान अघिकृत प्रहरी निरिक्षक मार्क सिन्स्कीले बुढाथोकीको परिवारलाई हत्याराले कबुल गर्नु र कारबाही हुनुले केही राहत मिल्ने बताए।

NAATI CCL Nepali

यो पनि पढ्नुहोस्

नेपालीहरू जात बोकेरै अष्ट्रेलिया

जातवादी संस्थाहरू बढी सक्रिय हुने क्रमसँगै नेपालमा हट्दै गएको जातिय विभेद अष्ट्रेलियामा देखिन थालेको छ। एकै समुच्च जाति वा समुदाय नेपाली हुनुपर्नेमा यो जात र त्यो जात भन्नेहरू बढ्नु अष्ट्रेलियाको नेपाली समुदायका लागी गम्भिर संकेत हो। जसको नकारात्मक प्रभाव देखिन सुरू भईसकेको छ

जवाफ लेख्नुहोस्

तपाईंको ईमेल ठेगाना प्रकाशित हुने छैन । आवश्यक ठाउँमा * चिन्ह लगाइएको छ