सिड्नीको ओबनमा ग्याङ फाईट

अष्ट्रेलियाको प्रमुख शहर सिड्नीको पश्चिमी उपनगर ओबनमा शनिबार साँझ किशोरहरूको ठूलै समुहबीच ग्याङ फाईट चलेको छ। प्रहरीले उक्त ग्याङ फाईटमा २० जना संलग्न रहेको जनाएको छ। घटनामा घाईते चारजनलाई वेस्टमिडमा रहेको बालअस्पताल लगिएको छ। घटनामा एक १५ वर्षिय र दुई १४-१४ वर्षका किशोरहरूको शरिरमा धारिलो हतियार प्रहार भएको भेटिएको छ। चौंथो किशोरको शरिरमा काटेको घाउहरू भेटिएको न्यूसाउथवेल्स प्रहरीले जनाएको छ।

ओबनको ओबन रोडमा साँझ करिब पाँच बजे उक्त घटना भएको थियो। २० जना पुरूषहरूको जत्था हतियार सहित झगडामा उत्रिएपछी प्रहरी पुगेर घटनास्थललाई नियन्त्रणमा लिएको थियो। प्रहरी पुग्नासाथ झगडामा उत्रिएकाहरू भागाभाग गरेका थिए। ओबन नेपालीहरूको घना बसोबास भएको सिड्नीको एक उपनगर हो। झगडा भएको क्षेत्रमा नेपालीहरूको बसोबास धेरै भएपनि नेपालीहरू मध्ये कोही झगडामा सहभागी थियो वा थिएन भने खुलेको छैन।

यस घटनाको विषयमा सेभेन न्यूजको प्रत्यक्ष प्रशारणको भिडियो


घटनाको कारण साँझ ओबनमा यातायात आवागमन प्रभावित बनेको थियो। ओबन रोडमा सवारी आवागमन बन्द थियो भने प्रहरी र आपतकालिन सेवाका सवारीहरूको निलो रातो प्रकाश जताततै छरिएको थियो।

NAATI CCL Nepali

लेखक: मदनमणि

सन् २०१३ मा स्टुडेन्ट भिजामा आएका मदनमणि अष्ट्रेलियामा अध्ययन, रोजगार, जिवनशैली, माईग्रेसन लगायतका विषयमा लेख्छन्। त्रिभुवन विश्वविद्यालयबाट पत्रकारिता तथा आमसंचार साथै अष्ट्रेलियाको कर्टिन युनिभर्सिटीको 'प्रोजेक्ट म्यानेजमेन्ट' र फेडरेसन यूनिभर्सिटीको सफ्टवेयर ईन्जिनियरिङका विद्यार्थी रहेका उनीसँग नेपालमा मिडिया अध्यापन, फोटोग्राफी र पत्रकारिता गरेको अनुभव छ। अष्ट्रेलिया आउनु अघि उनी अन्नपूर्ण पोष्ट दैनिकमा आबद्ध थिए।

यो पनि पढ्नुहोस्

कोरोना प्रभावित अन्तर्राष्ट्रिय विद्यार्थीलाई ‘वर्क भिजा’ साथै ‘भिजा फी’ छुट - NepaliPage

नेपालीलाई अष्ट्रेलियाको विद्यार्थी भिषा नदिन माग

अष्ट्रेलिया पढ्न आएकी युवतीका श्रीमानले नेपालमा आत्महत्या गरेपछी यतिखेर नेपालीहरूको ईन्टरनेट बहस ‘चितवन काण्ड’ अर्थात् …

जवाफ लेख्नुहोस्

तपाईंको ईमेल ठेगाना प्रकाशित हुने छैन । आवश्यक ठाउँमा * चिन्ह लगाइएको छ