सिड्नीकी युवतीले जितिन छ करोड डलर

सिड्नीकी एक युवतीले चिट्ठामा ६० मिलियन अर्थात् छ करोड डलर जितेकी छिन्। बिसको वयमा रहेकी उनको नाम भने खुलाईएको छैन तर, सिड्नीको ‘ईनर सवअर्ब’मा बस्ने उनको भाग्य परिवर्तन गर्ने चिठ्ठाको बारेमा अष्ट्रेलियाको औपचारिक रूपमा ‘द लट’ले उनी एकजना मात्र ६० मिलियन डलरको भागिदार भएको जनाएको छ। यसका साथै उनको ‘पावरहिट’ ईन्ट्रीले डिभिजन टु समेत १९ पटक जितेको छ, जसका कारण उनले पाउने रकम छ करोड छ लाख ८३ हजार छ सय ५६ डलर हुने छ।

१७ सेप्टेम्बरको पावरबलको ६० मिडियन डलरको ज्याकपट जितेकी उनलाई चिट्ठामा उनले करोडौं डलर जितेको खबर दिन गरिएको फोन समेत सुरूमा उठाएकी थिईनन्। ‘मजाक गर्दै हुनुहुन्छ? के यो साँच्चै हो? हे भगवान्, यो अचम्म भयो। धन्यवाद’ छ करोड डलर भन्दा धेरैको चिट्ठा आफूलाई परेको सुनेपछी खुसीले गदगद हुँदै उनले भनिन, द लटले उदृत गरेको छ। उसले थप उल्लेख गर्दै युवतीले यत्रो पैसाले के गर्ने भनेर कहिले पनि नसोचेको तर चिट्ठामा परेको रकमले ऋणहरू तिर्ने बुबा आमा र भाईबहिनीहरुलाई सहयोग गर्ने बताएकी छिन्।

यो पनि पढ्नुहोस्: अष्ट्रेलियामा आर्थिक अपराधमा पक्राउ र जेल पर्दै नेपाली विद्यार्थी
सिड्नीकी युवतीले जितिन छ करोड डलर - NepaliPage

 

अष्ट्रेलियामा चिट्ठा खेलेर जितसँगै जिन्दगीमा अदभूत परिवर्तन ल्याउनेहरूसँगै चिठ्टा र जुवाको लतमा लागेर घरबार नै गुमाएर मानसिक समस्यासँगै सडकमा आउनेको संख्या पनि उत्तिकै छ। जुवाको लतमा लागेर धेरै नेपाली विद्यार्थीहरूले मानसिक तथा आर्थिक समस्या भोग्नुपरेको खबरहरू समेत निरन्तर आउने गरेका छन्।

 Expert in eCommerce & Digital Marketing
NepaliPage,connects Australian Nepalese Community & Australian Nepalese Business Globally

Disclaimer: NepaliPage.com is a Nepalese Community website aggregating Nepalese Australian affairs including Australian Nepali Community News, Migration opportunities in Australia, Nepali International Students, Nepali home and garden, Nepali mortgage and real estate tips, tricks, and services, Travel, Entertainment, Nepalese Events, blogs, interview and many more. None of our stories is tailored expert advice for your circumstance, and cannot be taken as legal, migration, or any other expert advice. By nature, all of our contents provide general information on related topics from the various verified sources. We do not offer direct employment opportunities, Australian VISA help, and Migration assistance.

अस्वीकरण: नेपालीपेजका कुनै पनि सामग्री तपाईंको कुनै विशिष्ट अवस्था वा आवश्यकताका लागी मेल खाने विशेषज्ञ सुझाव हैनन्। तपाईंको समस्यासँग मिल्न गएको खण्डमा संयोगका रूपमा लिएर आफ्नो विशेषज्ञसँग सल्लाह लिन अनुरोध छ।

लेखक: मदनमणि

त्रिभुवन विश्वविद्यालयबाट पत्रकारिता तथा आमसंचारमा स्नातकोत्तर मदनमणिसँग नेपालमा अन्नपूर्णपोष्ट, ईमेज च्यानल लगायतका मिडियामा १० वर्ष भन्दा बढि पत्रकारिता गरेको अनुभव छ। मिडिया र प्राध्यापनमा लामो दशक भन्दा बढि समय बिताएका उनी सफ्टवेयर ईन्जिनियर हुन्।

यो पनि पढ्नुहोस्

यी हुन् नेपालका आधिकारीक रेमिट कम्पनी - NepaliPage

ध्यान दिनुस दशैंमा पैसा पठाउँदा

मेलबर्न र तासमानियामा एक यस्तै ‘हुण्डी’ संचालकले विभिन्न व्यक्तिबाट उठाएर करिब चार लाख डलर पचाईदिएको कुरा त फेसबुकमा छ्यालब्याल नै भईसकेको कुरा भयो। त्यसैले यदी आफू त्यस्तो ठगिनेको सूचिमा पर्न छैन पैसा गुमाउनु छैन भने दशैंमा नेपाल पैसा पठाउँदा अलिक बढी विचार गर्नु र राम्रो ‘रेमिट’ कम्पनी छान्नु बुध्दिमानी हुन्छ। ‘हुण्डीमा रेट राम्रो छ’, ‘फलानोले नि यसैबाट पठाईराको हो’ भन्ने हो भने चाहिँ सबैले भन्न सक्ने भनेको ‘राम राम’ मात्र हो।