हुलाकबाटै लिनुस् नेपाली राजदूतावासको सेवा

कोरोनाको प्रकोपमा कमी आउँदै जाँदा अष्ट्रेलियाको दैनिकी सजह बनिरहेको अवस्थामा नेपाली दूतावासको सेवा पनि सूचारू नै रहेको नेपाली राजदूतावासले जनाएको छ। उसले विज्ञप्ती जारी गर्दै, आफ्ना सवै सेवाहरू सुचारू रहेको जानकारी गराएको हो। साथै उसले दूतावासका सेवाहरू लिनको लागी कार्यालयमा भने नआउन भनेको छ। यतिखेर नेपाली राजदूतावास क्यानबेराले दिने राहदानी नवीकरण, यात्रा अनुमतिपत्र, गैरआवासिय नेपाली परिचयपत्र, सवारीचालक अनुमनतीपत्र लगायतका कागजात प्रमाणिकरणको काम सँधै जसरी नै निरन्तर गहेको जनाएको छ। त्यसका लागी दूतावासको वेबसाईटमा भने अनुसारको कागजातहरू हुलाकबाट पठाएरै सेवा लिन सकिने दूतावासको विज्ञप्तीमा उल्लेख छ।

अधिकृत वारिसनामा, मञ्जुरीनामा लगायतका राजदूतावासमा आफै उपस्थित भएर सहीछाप गर्नुपर्ने कामका लागी पहिले नै फोन गरेर समय निश्चित गरेपछी आवश्यक सम्बन्धित व्यक्ति मात्र आउन दुतावासले विज्ञप्ती जारी गरेर भनेको छ। 

अष्ट्रेलियाको नेपाली दूतावास प्रति पनि नेपाली अन्य सरकारी कार्यालय जस्तै ढिलो काम गर्ने र सेवाग्राही प्रति सचेत नरहेको भन्ने गुनासो रहँदै आएको छ। अष्ट्रेलियामा बसेर यहाँका चुस्त सरकारी तथा सार्वजनिक सेवा लिईरहेका नेपालीहरूलाई दूतावासको नेपाली शैलीले समस्या पार्ने गरेको सुनिने गरेको छ।

 

Notice

Posted by Embassy of NEPAL , Australia on Thursday, July 2, 2020

NAATI CCL Nepali

लेखक: मदनमणि

सन् २०१३ मा स्टुडेन्ट भिजामा आएका मदनमणि अष्ट्रेलियामा अध्ययन, रोजगार, जिवनशैली, माईग्रेसन लगायतका विषयमा लेख्छन्। त्रिभुवन विश्वविद्यालयबाट पत्रकारिता तथा आमसंचार साथै अष्ट्रेलियाको कर्टिन युनिभर्सिटीको 'प्रोजेक्ट म्यानेजमेन्ट' र फेडरेसन यूनिभर्सिटीको सफ्टवेयर ईन्जिनियरिङका विद्यार्थी रहेका उनीसँग नेपालमा मिडिया अध्यापन, फोटोग्राफी र पत्रकारिता गरेको अनुभव छ। अष्ट्रेलिया आउनु अघि उनी अन्नपूर्ण पोष्ट दैनिकमा आबद्ध थिए।

यो पनि पढ्नुहोस्

कोरोना प्रभावित अन्तर्राष्ट्रिय विद्यार्थीलाई ‘वर्क भिजा’ साथै ‘भिजा फी’ छुट - NepaliPage

नेपालीलाई अष्ट्रेलियाको विद्यार्थी भिषा नदिन माग

अष्ट्रेलिया पढ्न आएकी युवतीका श्रीमानले नेपालमा आत्महत्या गरेपछी यतिखेर नेपालीहरूको ईन्टरनेट बहस ‘चितवन काण्ड’ अर्थात् …

जवाफ लेख्नुहोस्

तपाईंको ईमेल ठेगाना प्रकाशित हुने छैन । आवश्यक ठाउँमा * चिन्ह लगाइएको छ