भत्कने आशंकामा सिड्नीको ३० तले भवन खाली गराईँदै

सिड्नीमा रहेको एक आवासिय गगनचुम्बी भवन भत्कन लागेको आशंकामा खाली गराईएको छ। ओलम्पिक पार्कमा रहेको ओपल टावर अपार्टमेन्ट भत्कने आशंकामा त्यहाँका बासिन्दाहरूलाई सुरक्षित स्थानमा सारिएको हो। उक्त भवनमा बस्नेहरूले विहान देखी नै भवनबाट संरचना भाँचिएको जस्तो आवाज आएपछी भवन भत्कने आशंका गरेर सो भवनका बासिन्दाहरू भवन छोडेर निस्केका हुन्।

न्यू साउथ वेल्स प्रहरीले सोमबार मध्यान्न करिब पौने तिनबजे त्यहाँका बासिन्दाले ३० तले भवनको संरचनामा शंका गर्दै भवन छोड्न थालेको जनाएको छ। प्रहरीले मानिसहरूले विहान देखी नै भवनबाट संरचना भाँचिएको आवाज आएको बताएको जनाएको छ। ‘फायर एण्ड रेस्क्यु एनएसडब्लु’ र प्रहरीले मानिसहरूलाई उनीहरूको घर छोड्न सहयोग गरिरहेको छ।

भत्कने आशंकामा सिड्नीको ३० तले भवन खाली गराईँदै - NepaliPage

ओपल टावर ! तस्विर: गुगलम्याप्स

यतिखेर सिड्नीको ओलम्पिक पार्क क्षेत्रमा आपतकालिन सेवाका कर्मचारीहरू परिचालित भएका छन् भने प्रहरीले उक्त भवन नजिकका क्षेत्रहरूमा जान निषेध गरेको छ। सो भवन वरपरका सडक बन्द गरिएको छ भने लिडकम भएर ओलम्पिक पार्क जाने ‘ट्रेन’ समेत बन्द गरिएको छ।

यसबारे सेभेन न्यूजले गरेको प्रेस भेटघाटको प्रशारण

NAATI CCL Nepali

Check Also

‘महाभूकम्प ७२’ सिड्नीमा सम्झना

भौतिक रूपमा गत वर्षको 'महाभूकम्प ७२'ले अष्ट्रेलिया अनि सिडनीमा बस्ने नेपालीहरूलाई हल्लाएन। तर यहाँ रहे बसेका नेपालीको हंश भने धरहरा भन्दा धेरै डरलाग्दो पाराले हल्लियो जसको धक्का आजसम्म पनि महशुस गरिरहिएको छ। जुन आफन्त गुमाउनुमा जोडिएको हुनसक्छ या परिवारको भौतिक संचरना र सम्वृद्धी गुमाउनुमा। दुवै हिसाबमा सिडनीमा रहेका नेपालीलाई भूकम्पले हल्लाएको थियो र आज पनि पराकम्पनको समाचारले मुटुमा चसक्क हुन्छ। देशको माया मात्र होईन अवस्थाको पत्तो पनि विदेशमा रहँदा बस्दा धेरै हुन्छ। यतिखेर नेपालबाट अष्ट्रेलिया आएर यतैको संसारमा रमाइरहेका नेपालीले नेपालको वर्तमान मात्र हैन भविष्य पनि भयावह नै देखेका छन् जुन काठमाडौंमा देखिएका भत्किएका संरचना भन्दा बढी नै डरलाग्दो छ। नेपालका राजनीतिक दलको दिशा र दशाले नै स्पष्ट देखाइसकेको छ की उनीहरू यत्रो ठूलो संकट समाधानका लागी न तयार थिए, छन्। यो उनीहरूको बुता भन्दा बाहिरको साबित भइसकेको छ किनकी जनताले सिंहदरबारबाट हुने नियुक्तिमा आफन्तको भागबण्डा र माफियागिरीमा काँध थाप्ने बाहेक गएको वर्षमा राजनीतिक दल र सरकारको संरचनाबाट नगण्य मात्रै काम भएको भोगेका छन्। सिडनी सायद विदेशमा बसेका नेपालीहरू मध्ये ठूलो संख्या सम्वृद्ध छ यहाँ, ले सम्झनामा नेपालमा जस्तै धरहरा ठड्यायो बत्तिको प्रकाशको। सोमबार 'एनज्याक डे'को सार्वजनिक बिदाको दिन अष्ट्रेलिया इतिहास सम्झँदै थियो भने नेपालीहरू नेपालको महाबिपत्ति! 'कहिल्यै नहोस्' भन्दै सिडनीमा बसोबास गर्ने नेपालीहरू सिडनीको प्रमुख केन्द्र नजिकैको 'एशफिल्ड पार्क'मा भेला भएका थिए। कार्यक्रमको आयोजना गरेको थियो 'नेपाली अष्ट्रेलियन युथ एशोसिएसन' (नया)ले। कार्यक्रम आयोजनाका लागि नयाको टीमलाई धन्यवाद नै दिनुपर्छ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!