गरे के हुँदैन? घिरौंलाको जालो बिक्छ ७ डलरमा

एउटा पुरानो भनाई छ नेपालमा, ‘नेपालमा पैसा हावामा छ, मात्र समाउन जान्नुपर्छ’। अष्ट्रेलियामा आएपछी धेरै नेपालीलाई पक्कै लाग्छ, ‘हो यार, पैसा जेमा पनि छ, जान्नुपर्छ’। सामान्य रूपमा हेर्ने हो भने पनि यो अनुभव हुन्छ। घर किन्ने देखी कलेज चेन्ज गर्ने योजमा बनाएको मानिसको फोन नम्बर सम्बन्धित एजेन्टलाई वा एजेन्टको नम्बर सम्बन्धितलाई दिएर समेत मासिक राम्रै आमदानी गरेकाहरू नेपाली समुदाय भित्रै छन्। नेपालमा वा अष्ट्रेलिया मै पनि हामी आम मानिसले यसलाई व्यवसायिक रूपमा कमाईको माध्यमको हिसाबले हेरिरहेका हुँदैनौं। जेलाई हामी सहयोग सोचिरहेका हुन्छौं व्यवसायिक सोच भएकाले त्यसबाट आमदानी गरिरहेको हुन्छ। गरे के हुँदैन? घिरौंलाको जालो बिक्छ ७ डलरमा - NepaliPage

ठ्याक्कै त्यस्तै कुरा सामान र उत्पादनमा पनि हुन्छ। यहाँ अष्ट्रेलियामा हामीले नेपालमा काम नलाग्ने भनेर छोडेका वा मतलब नगरेका धेरै कुरा महँगो दाममा बिकिरहेको हुन्छ। तरकारी किन्न बजार जाँदा हेर्नुभयो भने नेपालमा ‘धुस्रे केरा’ भनिने केरा महँगोमा गनिन्छ, २४-२५ डलर किलोको। त्यसो त नेपालमा जताततै हुने ‘संखत्र’ यता ३ देखी ५ डलर किलोमा बिक्छ। जुन नेपालमा मानिसले प्राय कमै खाईन्छ, औषधीका रूपमा खाने बाहेक। गरे के हुँदैन? घिरौंलाको जालो बिक्छ ७ डलरमा - NepaliPage

बजारमा यसो हेर्दै जाँदा देखिन्छ, घिरौंलाको जालो पनि राम्रै दाममा बिकिरहेको छ। ‘नेचुरल बडी स्क्रबर’ भनेर। हुन त गाउँघरमा घिरौंलेको जालोले नुहाउँदा शरिर ‘स्क्रब’ गरेकै हो के रे। गर्मी र लुतोमा त घिरौंलोको जालो ‘कन्याउन’ कम आनन्दको साधन हो। सायद प्लास्टिकको उत्तम विकल्प भएकाले हुनसक्छ घिरौंलोको जालो चिटिक्क पारेर बेच्न राखिएको छ र लाभदायक भएकाले मानिसहरूले किनेका पनि छन्। गरे के हुँदैन? घिरौंलाको जालो बिक्छ ७ डलरमा - NepaliPage

‘ईबे’ देखी अरू ‘अनलाईन सपिङ’का प्लेटफर्ममा त भए नै तपाईं हाम्रो दैनिक खाद्यान्न किन्ने ‘स्टोर’ ‘कोल्स’मा पनि यो घिरौंलोको जालो उपलब्ध छ। मूल्य चाहीँ ३ देखी ७ डलर सम्म। ‘कोल्स’मा ठ्याक्कै ७ डलर भनेर लेखेको छ वेबसाईटमा।

NAATI CCL Nepali

यो पनि पढ्नुहोस्

कति कमाउनु हुन्छ तपाईं अष्ट्रेलियामा ?

नेपालीमा भनाई नै छ ‘लोग्ने मानिसको कमाई र स्वास्नी मानिसको उमेर नसोध्नु, तर अष्ट्रेलियामा धेरैको …

जवाफ लेख्नुहोस्

तपाईंको ईमेल ठेगाना प्रकाशित हुने छैन । आवश्यक ठाउँमा * चिन्ह लगाइएको छ