अत्यावश्यक नभई राजदूतावास नआउन अनुरोध

अष्ट्रेलियामा रहेको नेपाली राजदूतावासले अत्यावश्यक काम नभई दूतावास नआउन अष्ट्रेलियामा रहेका नेपालीलाई अनुरोध गरेको छ। विश्वभर कोरोना भाइरस (COVID-19)को संक्रमण संकटकालिन स्थितीमा पुगेको र अष्ट्रेलियामा समेत खतराको स्तरमा पुगेपछी नेपाली राजदूतावास क्यानबेराले विज्ञप्ती नै जारी गरेर अधिकृत वारिसनामा, मञ्जुरीनामा लगायतका राजदूतावासमा आफै उपस्थित भएर सहीछाप गर्नुपर्ने काम बाहेक अरू कामका लागी राजदूतावासमा नआउन भनेको हो। दूतावासले त्यस्ता आफै उपस्थित हुनपर्ने बाहेकका कामका लागी हुलाकसेवाको प्रयोग गर्न सुझाएको छ।

 

दूतावासले केही दिन अघि कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण देखिएका एक नेपाली विद्यार्थीको रोयल होबार्ट अस्पतालमा उपचार भइरहेको उनकोअवस्था सामान्य एवम् सुधारोन्मुख रहेको जानकारी अस्पतालबाट प्राप्त भएको जनाएको छ। हालै मात्र नेपालबाट तासमानिया आएका ति विद्यार्थीले जानी जानी हेलचेक्र्याई गरेको भनेर विभिन्न सामाजिक सञ्जालमा गरिएका विभिन्न टीकाटिप्पणीले उनलाई पार्नसक्ने मनोवैज्ञानिक असर प्रति सचेत रहन पनि दूतावासले अष्ट्रेलियाको नेपाली समूदायलाई अनुरोध गरेको छ।  साथै उनको व्यक्तिगत र पारिवारिक गोपनियतालाई समेत सम्मान गर्नु पर्नेमा दूतावासको जोड छ। 

 

NAATI CCL Nepali

यो पनि पढ्नुहोस्

घरेलु हिंशामा सिड्नीमा एक नेपालीको मृत्यु - NepaliPage

घरेलु हिंशामा सिड्नीमा एक नेपालीको मृत्यु

अष्ट्रेलियाको प्रमुख शहर सिड्नीमा घरेलु हिंशाको कारण एक नेपाली मुलका युवाले ज्यान गुमाएका छन्। सिड्नीको प्रमुख केन्द्र भन्दा करिब ४० किलोमिटर पश्चिम 'ग्रानभिल' उपनगरको 'बल्याकसेल स्ट्रिट'मा बसोबास गर्ने नेपाली दम्पतीको बिच झगडा

जवाफ लेख्नुहोस्

तपाईंको ईमेल ठेगाना प्रकाशित हुने छैन । आवश्यक ठाउँमा * चिन्ह लगाइएको छ