विद्यार्थी, माइग्रेसन एजेन्ट सहित अष्ट्रेलियन भिजा होल्डरको लेखा परिक्षण हुने

अष्ट्रेलियन ट्याक्सेसन अफिस (एटिओ)ले विभिन्न भिजामा अष्ट्रेलियामा रहेकाहरूको कर विवरणको लेखा परिक्षण फेरी सुरू गर्ने बताएको छ।डाटा म्याचिङ प्रोग्रामका रूपमा एटिओले गर्ने भनेको कर विवरणको लेखा परिक्षण तिन वर्षको हुनेछ। यसले दुई करोड भन्दा बढीसँख्याका विद्यार्थी, आप्रवासी विभिन्न अन्य भिजामा रहेका साथै उनीहरूलाई अष्ट्रेलिया आउन सघाउने माइग्रेसन एजेन्टहरूलाई समेट्ने छ। अष्ट्रेलियामा विभिन्न भिजामा रहेका सो संख्याका व्यक्तिहरुको विवरण उनीहरूले कर तथा संचयकोष (सुपरएनुएसन) सम्बन्धी व्यवस्थाको पालना गरे नगरेको जाँचका लागी गर्न लागिएको हो।

एटिओले सन् २०१७ को जुलाई देखी ३० जुन २०२० सम्मको तीन वर्षको अवधिमा भिजा पाएका व्यक्तिहरुको विवरणसँग उनीहरूले तिरेको कर त्यससँग जोडिएको संचयकोष दाखिला सही ढंगमा जम्मा भए नभएको परिक्षण गर्ने जनाएको कुरियर मेलले समाचार लेखेको छ। कुरियर मेलको समाचारमा आधारित भएर एसबीएसले एटिओको यो लेखा परिक्षणको योजनाले विदेशी लगानी सम्बन्धी नियमहरू गलत तरिकाले प्रयोग गर्नेहरूलाई पहिचानको सहजताका लागि माइग्रेसन एजेन्टहरूलाई समेत यो परिक्षण योजनाले समेट्ने उल्लेख गरेको छ। 

तीन वर्षिय लेखा परिक्षणले भिजा आवेदक तिनका प्रायोजक (स्पोन्सर)हरूको विगतको बसोबास (एड्रेस हिस्ट्री) साथै उनीहरूको अष्ट्रेलिया आगमन विदेश यात्रा (गमन) विद्यार्थीका रूपमा अष्ट्रेलिया आएको भए उनीहरूको शिक्षा प्रदायक (एजुकेसन प्रोभाइडर, कलेज वा युनि)का ’boutका विवरण समेत समेट्ने एटिओ  बताएको छ।

एटिओले सबै भिजा वाहक उनीहरू विगत साथै शिक्षा ’boutका सबै सूचनाको प्रमुख श्रोतका रूपमा अध्यागमन विभाग (डिपार्टमेन्ट अफ इमिग्रेसन एण्ड बोर्डर प्रोटेक्सन)लाई राखेको छ।विद्यार्थी, माइग्रेसन एजेन्ट सहित अष्ट्रेलियन भिजा होल्डरको लेखा परिक्षण हुने - NepaliPage

एटिओले यस अघि अध्यागमन विभाग (डिपार्टमेन्ट अफ इमिग्रेसन एण्ड बोर्डर प्रोटेक्सन)को भिजा सम्बन्धी विवरणसँग कर संचयकोष दाखिलाको विवरणको लेखा परिक्षण सन् २०१० मा समेत गरेको थियो। त्यतिखेर सन् २००८२००९ को विवरणको परिक्षण गरिएको थियो। यस भन्दा अघि सन् २०१३१४, २०१४१५, २०१५१६ २०१६१७ को यस्तै खालको लेखा परिक्षण तोकिएको लक्ष पुरा गर्न सफल भएको एटिओले उल्लेख गरेको छ। सोही परिक्षणको परिणाम स्वरूप एटिओले टिएफएन (ट्याक्स फाइल नम्बर) डिक्लेरेसन, एबीआर (अष्ट्रेलियन बिजनेस रजिस्टर) भेरिफिकेसन साथै संचयकोष दाखिलाका विभिन्न पक्षमा सुधार गर्न सकेको उल्लेख गरेको छ। यस्तैडाटा म्याचिङ प्रोग्रामकै फलस्वरूप विद्यार्थी लगायतकाटेम्पोररी भिजामा रहेकाहरूले  कामदार तथा कर्मचारीका रुपमा काम गर्नुपर्नेमा अवैध ढंगबाटकन्ट्रयाक्टरका रूपमाएबीएनलिएको खुलेको थियो।

NAATI CCL Nepali

यो पनि पढ्नुहोस्

अष्ट्रेलिया पढ्नेलाई आईएलटीएसमा सबै ब्याण्डमा सात ल्याउनै पर्ने बनाउन माग - NepaliPage

अष्ट्रेलिया पढ्नेलाई आईएलटीएसमा सबै ब्याण्डमा सात ल्याउनै पर्ने बनाउन माग

अष्ट्रेलियामा पढ्ने विदेशी विद्यार्थीलाई अंग्रेजी भाषा दक्षता जाँच्ने परिक्षा आईएलटीएसका हरेक ब्याण्ड (लिसनिङ, स्पीकीङ, राईटीङ र रीडीङ)मा सात ल्याउनै पर्ने र अष्ट्रेलियामा पढ्न र बस्नको लागी समेत आफ्नै देशबाट खर्चको व्यवस्था गर्नुपर्ने लगायतका अन्तर्राष्ट्रिय विद्यार्थीलाई प्रत्यक्ष प्रभावित गर्ने सुझाव अष्ट्रेलियाका प्रसिद्ध जनसंख्याविद् तथा 'दि अष्ट्रेलियन पपुलेसन रिसर्च ईन्टिट्युट'का प्रमुख बब बीरेलले दिएका छन्।

जवाफ लेख्नुहोस्

तपाईंको ईमेल ठेगाना प्रकाशित हुने छैन । आवश्यक ठाउँमा * चिन्ह लगाइएको छ