सिड्नीमा नेपाली भाषा पाठशालाको सम्मेलन

अष्ट्रेलियाका गैर-आवासीय नेपालीहरुको संगठन गैर आवासीय नेपाली संघ अष्ट्रेलिया (एनआरएनए)ले अष्ट्रेलिया भरका नेपाली भाषा पाठशालाका सरोकारवालाहरूसँग अन्तर्क्रिया गर्ने भएको छ। एनआरएनएको नेपाली पाठशाला टास्क फोर्स समितीले राष्ट्रिय सम्मेलन मार्फत यस्तो अन्तर्क्रिया सिड्नीमा गर्न लागेको एनआरएनएका प्रवक्ता डिला खरेलले बताए। खरेलका अनुसार यो राष्ट्रिय सम्मेलनमा अष्ट्रेलियाका विभिन्न राज्य तथा क्षेत्रमा रहेका नेपाली भाषा पाठशाला शिक्षक-शिक्षिका, अभिभावक एवं सञ्चालकहरुको सहभागिता हुनेछ।

8 जुलाई 2018 आईतबार रकडेलमा रहेको ‘ईन्द्रेणी फंग्सन सेन्टर’मा हुने सम्मेलनको उदेश्य अष्ट्रेलियाका विभिन्न क्षेत्रमा रहेका नेपाली पाठशालाहरूको पाठ्यक्रम तथा अरू शैक्षिक सामग्रीमा एकरूपता ल्याउनु रहेको प्रवक्ता खरेलले जनाए। अष्ट्रेलियामा स्थायी रूपमा नै बस्ने नेपालीहरूको संख्या बढ्दै गएपछी एनआरएनएले नेपाली कला,भाषा, साहित्य र संस्कृतीको जगेर्ना तथा संरक्षण गर्दै अष्ट्रेलियामा नै जन्मने दोस्रो पुस्तामा यिनको ज्ञान र सूचना हस्तान्तरण गर्न अभियान नै चलाउन थालेको छ। अष्ट्रेलियामा हुर्कँदै र बढ्दै गएको नेपाली समुदायमा नेपाली भाषा, कला, संस्कृती र विशेषताको निरन्तरताको लागी समुदायका सरोकारवालाहरूका बीच अन्तर्क्रियाका लागी आयोजना हुने कार्यक्रम विहान १० बजेबाट सुरूभएर साँझ ५ बजे समापन हुनेछ।

सिड्नीमा नेपाली भाषा पाठशालाको सम्मेलन - NepaliPage

कार्यक्रमको विस्तृत विवरण:

मिति : – ०८ जुलाई २०१८ , आइतवार !
स्थान : Indreni Function Centre, 588 Princes Hwy, Rockdale NSW 2216, Australia ,
समय : विहान १०:०० वजे देखि ५:०० वजे सम्म !

NAATI CCL Nepali

Check Also

स्कल्पचर सम्झना साँच्ने साधन !

सन्तान सुख, संसारमा नारी र पुरूष दुवैले अनुभव गर्ने सुखहरूमा सर्वोत्तम सुख यही नै हो। …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *