ज्यानै लिने सडक दूर्घटना गरेर भाग्ने नेपाली पक्राउ

एक २० वर्षे युवकको ज्यान जाने गरि भएको सडक दुर्घटनामा संलग्न भएको आरोपमा एक नेपाली पक्राउ परेका छन्। अमेरिकाको बाल्टिमोर काउन्टी प्रहरीले ३६ वर्षिय मानबहादूर गुरूंगलाई गत डिसेम्बर ८ मा भएको सडक दुर्घटनाको आरोपीका रूपमा पक्राउ गरेको बाल्टिमोरका संचार माध्यमहरूले जनाएका छन्। गुरूंगको पहिचान खोल्दै प्रहरीले डिसेम्बर ८ मा उनको गाडिको ठक्कर दिएको घटनामा टोसन विश्वविद्यालयका विद्यार्थी २० वर्षिय मिजिमाजि ईन्कुबेको मृत्य भएको  थियो।

प्रहरीले घटनामा संलग्नका रूपमा प्रमाणहरूले गुरूंगलाई दोषी देखाएको भन्दै पक्राउ गरेको जनाएको छ। अनुसन्धान अधिकृतहरूले उक्त घटना गराउने खैरो रंगको सन् २०१७ मोडलको टोयोटा ट्रन्डा गाडी र गुरूंगको सम्बन्धको प्रमाण भेटेपछी यसखालको पक्राउ गरेको प्ररीलाई उल्लेख गर्दै समाचार माध्यमहरूले जनाएका छन्। प्रहरीले स्थानियहरूको सहयोगमा आरोपी सम्म पुगेको भन्दै दुर्घटनाको अरू पक्ष र कारणहरूबारे थप अध्ययन जारी रहेको जनाएको छ।

प्रहरीहरूले घटनाको कारण तिब्र गति, मादक पदार्थ सेवन वा अरू केही थियो भन्ने अध्ययन गरिरेहका छन्। बाल्टिमोर काउन्टी प्रहरीका अनुसार डिसेबर ८ शनिबार नर्थ चार्ल्स स्ट्रिटमा बाटो काटिरहेका ईन्कुबेलाई टोयोटा ट्रन्डाको ड्राईभर पट्टिको भागले ठक्कर दिएर फरार भएको थियो।

गुरूंगलाई घटनास्थलबाट भागेको सहित चार आरोप लगाईएको छ भने उनको धरौटीमा अस्वीकार गरिएको छ।

 प्रहरीले ट्विटरमा जारी गरेको सूचना

यहाँ छ घटनाको भिडियो रिपोर्ट

NAATI CCL Nepali

Check Also

‘महाभूकम्प ७२’ सिड्नीमा सम्झना

भौतिक रूपमा गत वर्षको 'महाभूकम्प ७२'ले अष्ट्रेलिया अनि सिडनीमा बस्ने नेपालीहरूलाई हल्लाएन। तर यहाँ रहे बसेका नेपालीको हंश भने धरहरा भन्दा धेरै डरलाग्दो पाराले हल्लियो जसको धक्का आजसम्म पनि महशुस गरिरहिएको छ। जुन आफन्त गुमाउनुमा जोडिएको हुनसक्छ या परिवारको भौतिक संचरना र सम्वृद्धी गुमाउनुमा। दुवै हिसाबमा सिडनीमा रहेका नेपालीलाई भूकम्पले हल्लाएको थियो र आज पनि पराकम्पनको समाचारले मुटुमा चसक्क हुन्छ। देशको माया मात्र होईन अवस्थाको पत्तो पनि विदेशमा रहँदा बस्दा धेरै हुन्छ। यतिखेर नेपालबाट अष्ट्रेलिया आएर यतैको संसारमा रमाइरहेका नेपालीले नेपालको वर्तमान मात्र हैन भविष्य पनि भयावह नै देखेका छन् जुन काठमाडौंमा देखिएका भत्किएका संरचना भन्दा बढी नै डरलाग्दो छ। नेपालका राजनीतिक दलको दिशा र दशाले नै स्पष्ट देखाइसकेको छ की उनीहरू यत्रो ठूलो संकट समाधानका लागी न तयार थिए, छन्। यो उनीहरूको बुता भन्दा बाहिरको साबित भइसकेको छ किनकी जनताले सिंहदरबारबाट हुने नियुक्तिमा आफन्तको भागबण्डा र माफियागिरीमा काँध थाप्ने बाहेक गएको वर्षमा राजनीतिक दल र सरकारको संरचनाबाट नगण्य मात्रै काम भएको भोगेका छन्। सिडनी सायद विदेशमा बसेका नेपालीहरू मध्ये ठूलो संख्या सम्वृद्ध छ यहाँ, ले सम्झनामा नेपालमा जस्तै धरहरा ठड्यायो बत्तिको प्रकाशको। सोमबार 'एनज्याक डे'को सार्वजनिक बिदाको दिन अष्ट्रेलिया इतिहास सम्झँदै थियो भने नेपालीहरू नेपालको महाबिपत्ति! 'कहिल्यै नहोस्' भन्दै सिडनीमा बसोबास गर्ने नेपालीहरू सिडनीको प्रमुख केन्द्र नजिकैको 'एशफिल्ड पार्क'मा भेला भएका थिए। कार्यक्रमको आयोजना गरेको थियो 'नेपाली अष्ट्रेलियन युथ एशोसिएसन' (नया)ले। कार्यक्रम आयोजनाका लागि नयाको टीमलाई धन्यवाद नै दिनुपर्छ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!